Members Ahli

Mr. Zafilin bin Abdul Hamid

Deputy Director PENOLONG PENGARAH
  • Mother Tongue Languages Cawangan Bahasa-bahasa Ibunda
  • Curriculum Planning & Development Division 1 Bahagian Perancangan dan Pengambangan Kurikulum 1
  • Ministry of Education Kementerian Pendidikan

Mr. Wan Imran bin Mohamed Woojdy

Lead Pre-school Education Officer Pegawai Peneraju Pendidikan Prasekolah
  • Schools Division Cawangan Sekolah
  • Ministry of Education Kementerian Pendidikan

A/P Aisha Abdul Rahman

Head of Malay Studies KETUA PENGAJIAN MELAYU
  • Faculty of Arts and Social Science Fakulti Kesenian dan Sains Sosial
  • National University of Singapore Universiti Kebangsaan Singapura (NUS)

Dr. Sa’eda Buang

Head of Malay Language and Culture Division KETUA BAHAGIAN BAHASA MELAYU DAN BUDAYA
  • Asian Languages and Culture Bahasa dan Kebudayaan Asia
  • National Institute of Education Institut Pendidikan Nasional (NIE)
  • Nanyang Technological University Universiti Teknologi Nanyang (NTU)

Dr. Faris Akbar Hajamaideen

Director PENGARAH
  • School of Digital Media & Infocomm Technology Business School of Digital Media & Infocomm Technology Business
  • Infocomm and Media Cluster Infocomm and Media Cluster
  • Singapore Polytechnic Politeknik Singapura

Mdm. Rashidah Abdul Rasip

Principal PENGETUA
  • Hougang Primary School Sekolah Rendah Hougang

Mdm. Aini Maarof

Principal PENGETUA
  • Unity Secondary School Sekolah Menengah Unity

Mr. Mohd Azhar bin Terimo

Principal PENGETUA
  • Bartley Secondary School Sekolah Menengah Bartley

Mdm. Yazilah Amir

Principal PENGETUA
  • Katong School Sekolah Katong
  • Association for Persons with Special Needs Persatuan bagi Orang-orang Berkeperluan Khas
  • Mr. Mohd Khairunan Ali

    Specialist PAKAR
    • Professional & Education Development Division Bahagian Pembangunan Profesional & Pendidikan
    • PAP Community Foundation Yayasan Masyarakat PAP

    Mr. Abdul Rohim Sarip

    Managing Partner RAKAN PENGURUSAN
    • A. Rohim Noor Lila LLPA. Rohim Noor Lila LLP
  • Advocates and SolicitorsAdvocates and Solicitors
  • Mr. Khairudin Saharom

    Principal PENGETUA
    • Kite Studio Architecture Kite Studio Architecture

    Ms. Kalthom Abd Latiff

    Director PENGARAH
    • Parks (Arts and Heritage) Taman (Kesenian dan Warisan)
    • Parks Management & Lifestyle Cluster Pengurusan Taman & Kelompok Gaya Hidup
    • National Parks Board Lembaga Taman Negara (NPARKS)

    Ms. Haliza Jailani

    Deputy Director PENOLONG PENGARAH
    • Resource Discovery & Management Penemuan dan Pengurusan Sumber
    • National Library Board Lembaga Perpustakaan Negara

    Ms. Asmah Alias

    Deputy Director PENOLONG PENGARAH
    • Education and Community Outreach Pendidikan dan Pendampingan Masyarakat
    • National Heritage Board Lembaga Warisan Negara

    Ms. Mardhiah Azman

    Finance Manager PENGURUS KEWANGAN
    • Finance Department Jabatan Kewangan
    • Yayasan Mendaki Yayasan Mendaki

    Ms. Selina Salleh

    Chairman PENGERUSI
    • MAEC Chong Pang CC MAEC Chong Pang CC

    Mdm. Isadhora Mohamed

    Asst Vice-PresidentPenolong Naib-Presiden
    • Corporate EngagementUrusan Korporat
    • SSA GroupSSA Group

    Mdm. Hanim Mohd Salleh

    Assistant to Editor PENOLONG EDITOR
    • Berita Harian/Berita Minggu
    • Singapore Press Holdings Singapore Press Holdings

    Mdm. Morniyati Tukimin

    Programme Director PENGARAH PROGRAM
    • Malay Community (Warna 94.2FM) Masyarakat Melayu (Warna 94.2FM)
    • MediaCorp MediaCorp
    Go top